همه كشورهاي دنيا با معضل مواد مخدر روبرو هستند

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار استان مرکزی گفت: در عصر حاضر همه كشورهاي دنيا با معضل مواد مخدر روبرو هستند ولی همانند جمهوري اسلامي ايران براي مقابله با اين معضل اجتماعي، اقدامات اثربخشي انجام نداده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی؛ بهروز اكرمي در جلسه این شورا گفت: تمامي كشورهاي دنيا درگير معضل مواد مخدر هستند و جمهوري اسلامي ايران در امر مبارزه با مواد مخدر هزينه‌هاي جاني و مالی بسياري را متحمل شده است.

وی افزود: براي رسيدن به شرايط ايده‌آل در حوزه مبارزه با مواد مخدر، مديران و دستگاه‌هاي استان بايد تلاش بیشتری كنند. هر گونه اهمال و کوتاهی از سوی مدیران به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

این مقام مسئول در استان با تاکید بر لزوم مقابله با کشت گیاهان ممنوعه در سطح استان گفت: دهياران در روستاها موظفند مسايل اجتماعي، فرهنگي و امنيتي را مدنظر قرار دهند و آموزش‌هاي لازم را در زمينه خطرات كشت گياهان ممنوعه ببينند.

اکرمی گفت: همچنین دهیاران باید با استفاده از ظرفيت مساجد و روحانیون، هشدارهای لازم را به زارعین و کشاورزان ارائه دهند و با حضور فعال دستگاه‌های متولی در حوزه مبارزه با مواد مخدر به خصوص در روستاها، عرصه فعاليت را براي افرادي كه مي‌خواهند در زمينه اعتیاد جوانان و تولید و عرضه مواد مخدر فعاليت داشته باشند، تنگ‌تر کنند.

وی افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بايد از زمان كودكي شود، لذا انتظار داریم در جلسات آتی شورای هماهنگی اداره کل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان با جدیدت بیشتری وارد اين حوزه شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري تصريح كرد: جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه گذشته در راه مبارزه با مواد مخدر، شهداء و جانبازان زیادی را تقدیم نظام کرده است و امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه شاهد کاهش اعتیاد در بین گروه‌های هدف باشیم.

همچنین ملك حسيني سرپرست دبيرخانه شورا در این جلسه گفت: با توجه به شيوع ماده گل در بين نوجوانان، جوانان و خانواده ها و عدم آگاهي اين قشر از مضرات آن مقرر است در اسفند ماه سال جاري كمپين پيشگيري از مصرف ماده گل با مديريت اداره كل بهزيستي و همكاري و هماهنگي دستگاه‌هاي عضو شورا با هدف آگاهي بخشي در استان مركزي برگزار شود.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی97.11.29

www.dchq.ir