رایگان شدن آزمایشات ژنتیک برای نیازمندان

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از بنیاد ژنتیک خراسان رضوی گفت: تلاش می‌کنیم انجام آزمایش‌های ژنتیک را برای خانواده‌های پرخطر رایگان کنیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، «وحید قبادی دانا» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور از بخش‌های فنی، آزمایشگاهی و مشاوره‌ی این مرکز  بازدید کرد و گفت: بنیاد ژنتیک، ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌ی پیشگیری از معلولیت‌های ژنتیکی و مادرزادی در کشور دارد، لذا حفظ اطلاعات و ذخایر ژنتیک ایران در عرصه های مختلف دارای اهمیت بوده و از اولویت ها است.

وی افزود: در حالی که ما نسبت به اهمیت اطلاعات ژنتیکی آنطور که باید و شاید توجه نمی کنیم در برخی از کشورهای جهان حفظ این اطلاعات از اهمیت  فراوانی برخوردار است. 

قبادی دانا از خدمات ارائه شده توسط بنیاد ژنتیک در خراسان رضوی تقدیر و بیان کرد: فعالیت این بنیاد و افزایش چنین مراکزی می تواند بر کاهش تعداد معلولان در کشور تاثیر به سزایی داشته باشد. 

 

وی در زمینه‌ی بیمه‌ی مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک که مورد درخواست مدیر عامل این مؤسسه بود گفت: ما در بخش بیمه‌‌ی این بخش ورود نمی‌کنیم اما تلاش می‌نماییم این آزمایش‌ها برای خانواده‌های پرخطر و در مرحله‌ی بعد برای تمام مددجویان و شهروندان، رایگان شود.
 

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان یادآور شد: برای پیشگیری از معلولیت، باید عامل تشویقی برای شهروندان فراهم کنیم تا در خصوص مراجعه به مشاور ژنتیک و در صورت نیاز انجام آزمایش‌های لازم، فرهنگ‌سازی شود.

 

منبع :

www.behzisti.ir