مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند

مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند

نیازی به گفتن نیست، این یک تجربه کابوس است. اغلب اغراق آمیزتر از خیانت، دروغگویی و مخفی کاری بسیار سخت است وقتی بین طرفین رخ می دهد زیرا پایه اصلی زندگی که بر اساس صداقت تشکیل می شود سست می شود و طرفین به بی اعتمادی محض می رسند. اساسا، فردی که خیانت در حق او شده است همیشه صادقانه و وفادار رفتار نخواهد کرد، و این اعتمادی که در گذشته حتی به خود داشته است نیز دچار تزلزل خواهد شد، در پاسخ به اینکه چگونه خیانت رخ می دهد، خیانت اغلب در میان یک گردباد احساسی و روانشناختی رخ می دهد، که از یک اندیشه مبتنی بر ترس به سوی دیگری و کنترل شدن این ترس توسط کس دیگر نشات می گیردو به هیچ وجه  این ترس کنترل نمی شود، مثل هر رفتار اشتباهی در زندگی تنها به یک بحران رفتاری تبدیل می شود.

علاوه بر لمس عاطفی (نوسانات شدید رفتاری) در برابر خیانت، پاسخ های رایج به عملکرد خیانت عبارتند از:

مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند | مرکز مشاوره همکده

  • تبدیل شدن به یک کارآگاه در تلاش برای کشف کامپیوتر، تلفن، کیف پول، صورتحساب کارت اعتباری، ایمیل، برای دریافت کردن مدرک از فرد خیانتکار
  • وسوسه شدن در مورد تفکر درباره خیانت و از دست رفتن تمرکز بر فعالیت های معمول روزمره.
  • اختلال در مسائل خواب مانند کابوس و یا ناتوانی در خواب، خوابیدن یا بیدار شدن
  • احساس افسردگی، اضطراب و / یا انزوا.
  • خشم، انتقادهای فانتزی و آزار و اذیت کلامی یا جسمی.
  • اجتناب از تفکر و یا صحبت کردن در مورد خیانت، با «محو کردن» با استفاده از یک ماده مضر (الکل، مواد مخدر، سیگار) و یا از طریق رفتاری (خرید، قمار، غذا خوردن) - و یا امیدوار است مشکل به سادگی از بین برود و همه چیز به حالت عادی برمی گردد.

مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند | مرکز مشاوره همکده

به طور کلی، من متوجه می شوم که بیشتر همسران خیانتکار به دنبال طلاق نیستند، حداقل در ابتدا که خیانت می کنند به این مسئله اصلا فکر نمی کنند. اغلب وقتی خیانت می کنند می خواهند در طول روز خود را درگیر کار کنند تا چیزی یادشان نیاید. این جا دقیقا زمانی است که تکنیک های مشاوره در بحران بکار می آید، در اینجا باید به استراتژی های زندگی و یادگیری مواجه با مشکلات از طریق روانشناس پرداخت، در حالی که تلاش برای درک اینکه چرا خیانت رخ داده است، بسیار مفید است و باید به چرایی این مسئله برای خود نیز بپردازید. معمولا شریک زندگی که به او خیانت شده دارای سوالات بسیار اساسی است و نیاز به حمایت مستقیم دارد.

کاملا رک و پوست کنده می گویم، در طول دو دهه گذشته من به عنوان یک روان درمانگر متخصص در رابطه صمیمیت جنسی و خیانت تحقیق کرده و به دنبال پاسخ به پرسش هایی بوده که برای شرکای خیانت همیشه سوال است.

مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند | مرکز مشاوره همکده

آیا باید سریعا طلاق بگیرم؟

مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند | مرکز مشاوره همکده

نه به موقع باید اینکار را انجام دهید باید سر فرصت به این مشکل فکر کنید بعد هر اقدامی لازم است انجام دهید، مگر اینکه شما قبلا برنامه ای برای انجام این کار دارید و خیانت به شما تازه برای اولین بار نیست اتفاق افتاده است. در غیر اینصورت، من توصیه می کنم یک دوره حداقل شش ماه، که به شما و شریک زندگی شما امکان می دهد تا پس از شوک اولیه افشای خیانت، فکر کنید در مورد آنچه که واقعا می خواهید،انجام دهید. این بدان معنا نیست که شما و همسر خیانتکار شما باید در همان رختخواب یا حتی زیر سقف یکسان بخوابید. در حقیقت، اندکی زمان به همدیگر بدهید  ، این نوع زمان دادن می تواند برای هر دوی شما سودمند باشد، فضای  فکری زیادی شما  نیاز دارید. شما همچنین ممکن است بخواهید از کمک یک نفر خارج از رابطه استفاده کنید از یک متخصص روابط زناشویی که می تواند به شما در روند بهبود و بازسازی اعتماد به رابطه کمک کند.

در مورد بچه ها چه خبر؟

مواردی که باید بدانید اگر شریک زندگی شما خیانت کند | مرکز مشاوره همکده

در اینجا دو ملاحظات اولیه وجود دارد: اول ایمنی است. به احتمال زیاد همسرتان با دیگران ارتباط برقرار کرده است، بنابراین او به طور مستقیم برای بچه های شما خطرناک نیست. با این حال، بچه های شما هنوز هم ممکن است سه گانه با دانستن این مطالب به سمت این سه گانه ها بروند (پورنوگرافی آنلاین، سایت های چت سکسی و غیره) و انها در معرض خطر قرار گیرند.

نگرانی دوم این است که بچه ها درباره خیانت چه می گویند. اولین توصیه من در اینجا این است که شما باید به یاد داشته باشید که آنچه که اکنون می گویید نمی توانید آن را بعدا نادیده بگیرید، بنابراین نظرات خود را در هر حالی که هستید با تفکر در برابر بچه ها نقل کنید. مهم نیست که بچه های شما نیاز به شنیدن اظهارات بسیار قاطع و یا جزئیات گرافیکی ندارند. معمولا بهتر است اگر شما و همسرتان آنها را آرام کنید و به آنها بگویید پدر و مادرشان شاید مشکلاتی با هم دارند اما در تلاش هستند که این مشکلات را با کار کردن بر روی مشکل حل کنند. ما می دانیم که تنش در خانه وجود دارد و ما می خواهیم شما این موضوع  را درک کنید که این تقصیر شما نیست. ما هر دو شما رادوست داریم و به سلامتی شما اهمیت می دهیم، حتی اگر برای مدت کوتاهی به نظر شما غیرعادی باشیم »سپس اگر بچه ها سوالی داشته باشند و احتمالا می توانید آنها را با پاسخ های  مناسب راهنمایی کنید .

در این مقاله ما به مواردی از روبرو شدن با خیانت در بین همسران روبرو شدیم. این مقاله به شما کمک زیادی می کند تا با این روند آشنا شوید موارد دیگر نیز وجود دارد که درباره روبرو شدن همسران با خیانت است که ما در مقالات دیگر در ادامه این مقاله برای شما به تفسیر مسائل دیگر می پردازیم خیانت امری است که همیشه راهش به سوی طلاق نیست بلکه اگر شما به روان درمانی رضایت بدهید به همراه همسرتان شاید بتوان زندگی خود را از نو آغاز کرده و به یک زندگی موفق وارد شوید بنابراین سریعا تصمیم نگیرید و مطالعه کنید و به سمت یک مشاور و یا یک روانشناس درمانی بروید.

منبع: https://www.psychologytoday.com/ca/blog/love-and-sex-in-the-digital-age/201509/7-things-you-need-know-if-partner-betrayed-you

 توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مرکز مشاوره همکده بعنوان بزرگترین مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی کشور ، خدمات مشاوره روانشناختی را بصورت شبانه روزی در زمینه های مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره فردی ، مشاوره خانواده ، اعتیاد ، مشاوره جنسی ، مشاوره کودکان ، فرزند پروری ، افسردگی ، مثبت اندیشی ، اضطراب و... ارائه می نماید و شما می توانید به روش های مختلف و با حداقل هزینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مزایای مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

برترین مشاوران و روانشناسان کشور در مرکز مشاوره همکده ، زندگی با نشاط و سلامت روان را برای شما فراهم می کنند.

مزایای مشاوره تلفنی روانشناسی:

1- طرح موضوعات و مشکلات با مشاور تخصصی بدون دغدغه و خجالت

2- دریافت مشاوره در هر ساعتی از شبانه روز

3- صرفه جویی در هزینه ها با حذف هزینه ایاب و ذهاب

4- صرفه جویی در زمان با حذف زمان تردد و ترافیک

5- سهولت دسترسی به خدمات مشاوره

شیوه های ارتباط با ما:

1- ارسال پیامک 20 به 20005555

2- تماس با 99222299 از طریق خطوط همراه اول دائمی بدون نیاز به کد

3- تماس با 02170701070 از طریق تلفن ثابت

4- تماس با 46018654-021 جهت اخذ راهنمایی

بعدی قبلی

مطالب مرتبط
مواجهه با خیانت همسر