مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی

مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی

خیانت به معنای عدم وفاداری در رابطه ی ازدواج یا هر رابطه ی عاشقانه ی دیگر است. خیانت می تواند به شدت روی رابطه و افرادی که درگیر آن هستند فشار وارد کند. خیانت کردن می تواند باعث شود فرد احساس کند کاملا خراب شده است، تنها مانده است، به او توهین شده و احساس گیجی و سردرگمی می کند. گاهی خیانت می تواند رابطه ای را به پایان برساند. در موارد دیگر زوج ها می توانند رابطه را دوباره ترمیم کنند. ان ها شاید بتوانند این کار را خودشان انجام دهند  یا گاه با کمک گرفتن از یک فرد مشاور. یک مشاور اغلب می تواند رابطه ی شما را قوی تر کند.

چه چیزی در یک رابطه خیانت شمرده می شود؟

چیزی که یک نفر در ذهن خود خیانت می داند شاید برای فرد دیگری این معنا را نداشته باشد. شاید یک نفر نگاه کردن همسر خود به فیلم های پورن را خیانت نداند. فرد دیگری این رفتار را در ذهن خود یک خیانت به حساب می آورد. اگر فرد متوجه شود شریک زندگی او در چنین رفتاری وارد شده است احساس خواهد کرد در شرایط نامساعدی قرار گرفته است.

برخی خیانت را به معنای رابطه ی جنسی خارج از رابطه ی کنونی می دانند. آن ها شاید خیانت های عاطفی را واقعا یک خیانت ندانند. اما خیانت های عاطفی نیز می توانند به رابطه ی شما آسیب بزنند. حتی خیانت های عاطفی می توانند آسیب بیشتری از خیانت فیزیکی ایجاد کنند. خیانت عاطففی می تواند به این معنا باشد که طرف خیانتکار دیگر خود را درگیر رابطه ی فعلی نمی کند. اگر زوجین درگیر در رابطه بتوانند همان ابتدا در مورد توقعات خود صحبت کنند به آن ها کمک خواهد کرد. آن ها می توانند نظرات و دیگدگاه خود در مورد تک همسری را بیان نمایند ( تک همسری به این معناست که هیچ یک از طرفین نباید شریک عاطفی دیگری خارج از رابطه ی فعلی داشته باشند ) آن ها باید در مورد احساس خود درباره ی چند همسری با هم صحبت کنند. این کار مانع از بروز فشار روی رابطه در آینده خواهد شد.

چه چیزی باعث بروز خیانت ها می شود؟

مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی | مرکز مشاوره همکده

تحقیقات نشان داده اند بزرگسالان اغلب توقع تک همسری در رابطه ی جنسی را دارند ( حتی کسانی که درگیر رابطه های آزاد و غیررسمی هستند ) با این وجود بیش از دو درصد از افراد در نقطه ای از زندگی خود روی به رابطه ی جنسی خارجی می آورند. خیانت می تواند بنا به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. یکی از دلایل اصلی می تواند عدم رضایت کافی از رابطه ی کنونی باشد. یک رابطه ی موفق اغلب یعنی هردو افراد در آن احساس ثبات و امنیت دارند. رابطه نیاز به صمیمیت فیزیکی و عاطفی خواهد داشت. کمبود در این زمینه ها می تواند میزان رضایت در رابطه را کاهش دهد. کمبود رضایت از رابطه احتمال بروز خیانت را بیشتر خواهد کرد. البته خیانت همیشه به دنبال نداشتن رضایت اتفاق نخواهد افتاد. یکی از طرفین رابطه ممکن است به خاطر ناراحتی های شخصی خود دست به این کار بزند. او ممکن است این کار را برای بهبود اعتماد به نفس و رضایت از خود انجام دهد. برخی دیگر برای به دست آوردن صمیمیت عاطفی دست به خیانت می زنند. برخی از دلایل دیگری که ممکن است باعث شود فرد وارد خیانت گردد عبارتند از:

 • افسردگی
 • اعتماد به نفس پایین
 • اعتیاد به رابطه ی جنسی
 • نداشتن صمیمت عاطفی کافی
 • تمایل برای به پایان رساندن رابطه ی اصلی
 • اجتناب از برخورد با مشکلات شخصی یا مشکلات موجود در رابطه

انواع متفاوت از خیانت

مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی | مرکز مشاوره همکده

خیانت می تواند به شکل های مختلفی در رابطه ی شما اتفاق بیفتد.

 • خیانت شی: این خیانت یعنی بی توجهی به رابطه برای دنبال کردن علاقه ای بیرونی. این دبال کردن می تواند تا حدی پیشروی کند که تبدیل به یک وسواس شود.
 • خیانت جنسی: یکی از طرفین رابطه ی جنسی خارج از رابطه ی کنونی داشته است. اغلب این فرد هیچ وابسگی عاطفی به فردی که با او رابطه برقرار کرده است ندارد. تحقیقات نشان داده اند مردان به نسبت زنان سخت تر می توانند این خیانت را ببخشند. زنان زمانی که ارتباط عاطفی ای وجود نداشته باشد راحت تر خواهند توانست خیانت همسر خود را ببخشند.
 • خیانت سایبری: این اتفاق زمانی می افتد که خیانت همراه با چت و پیام های جنسی باشد. شاید این رابطه تنها در همان سطح آنلاین مانده و هیچوقت به نقطه ی صمیمیت جنسی نرسد. این نوع خیانت می تواند شامل دیدن پورنوگرافی ها نیز شود. برخی افراد این کار را نیز نوعی خیانت کردن می دانند.
 • خیانت عاطفی. این اتفاق زمانی می افتد که یکی از زوج ها از نظر عاطفی درگیر فرد دیگری خارج از رابطه ی فعلی می شود. او ممکن است ساعت ها از وقت خود را صرف صحبت کردن با تلفن یا چت های آنلاین با فرد سوم نماید. خیانت عاطفی می تواند تاثیری منفی روی رابطه ی شما داشته باشد. فردی که در رابطه ی عاطفی قرار می گیرد ممکن است در مورد مشکلات رابطه ی خود با فرد خارج از رابطه صحبت داشته باشد. اما او از انجام این کار با همسر خود اجتناب می کند. رابطه ی جنسی همیشه بخشی از خیانت عاطفی نخواهد بود.

خیانت همچنین می تواند تریبی از صمیمیت جنسی و عاطفی باشد. اغلب این را رابطه ی دوم در نظر می گیرند. بیشتر افراد این رابطه ی دوم را خیانت می دانند.

اثرات خیانت روی زوجی که درگیر ان نشده است.

خیانت می تواند تاثیر زیادی روی هردو زوج درگیر در رابطه داشته باشد. این اثرات ممکن است به دیگران نیز کشانده شوند، مانند کودکان.

خیانت یکی از طرفین می تواند اثرات شدیدی به همرا داشته باشد. تحقیقات می گویند خیانت تاثیر بزرگی روی سلامت روانی و فیزیکی شما می گذارد. فردی که همسرش به او خیانت کرده است شاید هریک از این ها را تجربه کند:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • خشم و غضب
 • افزایش استرس
 • کارایی ضعیف در محیط کار
 • اختلال استرس پس از سانحه
 • کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس
 • مقصر دانستن خود یا احساس شرمندگی

افرادی که به ان ها خیانت شده ممکن است خود را درگیر رفتارهای پرخطر کنند. این رفتارها می توانند شامل رابطه ی جنسی محافظت نشده یا رابطه ی جنسی تحت تاثیر داروها باشد. افزایش میزان مصرف مواد مخدر یا الکل نیز یکی دیگر از این رفتارهاست. پرخوری، کم خوری و ورزش کردن بیش از حد نیز می تواند به احتمال زیاد در این دوران دیده شود.

اگر همسرتان به شما خیانت کرده است مشاوره ی زوج ها می تواند به شما کمک کند. زوج هایی که می خواهند بعد از خیانت دوباره رابطه ی خود را بسازند از درمان و مشاوره استفاده می کنند تا به ایجاد اعتماد دوباره کمک کند.

 

تکرار خیانت

گاه اتفاق می افتد که زوج ها مکررا دست به خیانت می زنند. برخی سوالاتی که در اینجا ایجاد می شوند عبارتند از:

 • با خیانت اول فرد چه برخوردی شده است؟
 • آیا خود فرد مسئول کارهایش بوده است؟
 • آیا فرد خیانتکار واقعا از کار خود پشیمان شده است؟
 • آیا فرد دیگر رابطه متوجه احساسات و واکنش های او بوده است؟
 • آیا مشکلاتی در ابتدا وجود داشته است که منجر به خیانت شده و هرگز بررسی نشده اند؟

مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی | مرکز مشاوره همکده

هریک از موضوعات حل نشده می توانند منجر به خیانت شوند. خیانت های مکرر اغلب در نتیجه ی اعتیاد به رابطه ی جنسی اتفاق می افتند. این رفتار در واقع برای فرد نوعی اجبار است و نه برای احساس او نسبت به رابطه ی فعلی.

زوج هایی که با چدین خیانت مواجه می شوند باید فاکتورهای قبل و بعد از خیانت را در نظر بگیرند. آن ها باید رفتارها، مکالمات و احساسات نشان داده شده را بشناسند. همچنین باید نگاهی به نقش هریک از والدین در رابطه قبل و بعد از این اتفاق بیندازند. والدین باید صادق بوده و احساس آسیب دیدن، حس گناه و خجالت را بشناسند. پایه های رابطه بعد از خیانت باید قوی شوند. این می تواند کمک کند رابطه از خیانت در آینده مصون بماند. از بین بردن شک و تردید و احساس عدم امنیت در رابطه اهمیت زیادی دارد.

چرا خیانت امری اجتناب ناپذیر است؟

مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی | مرکز مشاوره همکده

برخی تحقیقات به این امر اشاره کرده اند که تک همسری در طبیعت زیاد رایج نیست. آن ها می گویند این بخشی از ساختار انسان است. تک همسری با تمایل بیولوژیکی برای چندین همسر در تضاد است. با این وجود افراد به این ایده آل ها علاقه دارند. بسیاری از فرهنگ ها به شدت فردی که خیانت کرده است را تنبیه می کنند.

اگر حس می کنید شما از آن افرادی نیستید که بتوانید با تک همسری کنار بیایید باید از قبل درباره ی این موضوع با شریک عاطفی خود صحبت کنید. در یک رابطه ی ازاد، شما و شریکتان در یک سمت خواهید بود. اما اینکه بخواهید تمایل خود به چند همسری را بهانه ای برای مخفی نگه داشتن خیانت های خود بدانید درست نیست.

مشاوره ی خیانت

خیانت می تواند ریشه های عمیقی در آسیب ها، عدم اطمینان و از بین رفتن اعتماد به نفس زوج ها داشته باشد و در کلی مشکلی در رابطه. اگر این خیانت به درستی بررسی نشود می تواند آسیب جبران ناپذیری را به رابطه ی شما وارد نماید، و احتمالا منجر به جدایی، طلاق و شکست عاطفی خواهد شد.

درمان خیانت چیست؟

 

خیانت زمانی اتفاق می افتد که یکی از طرفین رابطه یا هردو آن صادق و وفادار نیست. وقتی که این اتفاق می افتد یکی از طرفین اغلب احساس تنهایی، طرد شدن، حسادت، گیجی، عصبانیت، ناامیدی، بیچارگی، ترس و ویرانی نسبت به شریک عاطفی خود و این موقعیت خواهد داشت.

و زمانی که این خیانت چند بار تکرار می شود باعث خواهد شد فرد قربانی احساس رنجش و نفرت، عدم اعتماد، ناراحتی و عصبانیت پیدا کند – تمام این ها برای شکستن رابطه ی شما و منجر شدن به طلاق و جدایی کافی هستند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته در مورد تک همسری در روابط ازدواج در آمریکا، تقریبا 25 درصد از مردان و 20 درصد از زنان متاهل به نوعی در خیانت های جنسی دخیل بوده اند.

حقیقت این است که برای سالم و موفق بودن یک رابطه هردو زوج ها باید خود را درگیر کنند. از همه مهم تر اینکه هردو باید احساس امنیت، راحتی و ایمنی در رابطه داشته باشند. همچنین باید سطح بالایی از اعتماد، احترام، عشق، باور، راحتی در روابط جنسی، صمیمیت عاطفی و همراهی در رابطه وجود داشته باشد. در نتیجه وقتی یکی از شریکان عاطفی رابطه کاری انجام می دهد که آسیبی به این ارتباط وارد می نماید نتیجه اغلب آشوب و برهم خوردن رابطه است.

آیا می توان بعد از بروز خیانت رابطه ای را نجات داد؟

مشاوره خیانت همسر به صورت تلفنی | مرکز مشاوره همکده

بله ممکن است. اما برای نجات دادن رابطه ی خود نیاز به درمان دارید. همچنین برای خوب پیش رفتن رابطه باید هردو طرف در روند درمان شرکت داشته باشند. بعلاوه فرد خائن باید کاری که انجام داده است را پذیرفته و تقاضای بخشش داشته باشد. کسانی که می توانند رابطه ی خود را نجات دهند دارای اخلاقیات قوی، همدلی، باورهای مذهبی، سیستم حمایتی قوی و البته استفاده از درمان می باشند، این دلیلی برای موفقیت آن هاست.

درمان و مشاوره برای خیانت چقدر مفید خواهد بود.

مشاوره بسیار مفید است. درمان خیانت که گفتاردرمانی نیز نامیده می شود به این معناست که هردو زوج ها اجازه دارند در محیطی امن و سازنده نگرانی های خود را مطرح کنند. از همه مهم تر حضور فرد مشاور می باشد. هدف از این نوع درمان بیان کردن هر چیزی است که تاثیری منفی روی رابطه گذاشته است و البته تقویت مهارت های گفتگو میان زوج و تقویت مهارت های حل اختلاف. در نتیجه زوج ها بهتر می توانند روی مشکلات خود کار کرده و آن ها را با روشی سالم تر حل نمایند.

منابع:

https://www.therapytribe.com/therapy/infidelity/

https://www.goodtherapy.org/learn-about-therapy/issues/infidelity

توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مرکز مشاوره همکده بعنوان بزرگترین مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی کشور ، خدمات مشاوره روانشناختی را بصورت شبانه روزی در زمینه های مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره فردی ، مشاوره خانواده ، اعتیاد ، مشاوره جنسی ، مشاوره کودکان ، فرزند پروری ، افسردگی ، مثبت اندیشی ، اضطراب و... ارائه می نماید و شما می توانید به روش های مختلف و با حداقل هزینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مزایای مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

برترین مشاوران و روانشناسان کشور در مرکز مشاوره همکده ، زندگی با نشاط و سلامت روان را برای شما فراهم می کنند.

مزایای مشاوره تلفنی روانشناسی:

1- طرح موضوعات و مشکلات با مشاور تخصصی بدون دغدغه و خجالت

2- دریافت مشاوره در هر ساعتی از شبانه روز

3- صرفه جویی در هزینه ها با حذف هزینه ایاب و ذهاب

4- صرفه جویی در زمان با حذف زمان تردد و ترافیک

5- سهولت دسترسی به خدمات مشاوره

شیوه های ارتباط با ما:

 ارسال پیامک 20 به 20005555

بعدی قبلی

مطالب مرتبط