چرا هیچوقت عشق اولمان را فراموش نمی کنیم؟

چرا هیچوقت عشق اولمان را فراموش نمی کنیم؟

اولین های زیادی در زندگی وجود دارد که با آن برخورد می کنیم، مثل اولین ماشین، اولین روز در مدرسه یا اولین خانه. اولین ها یکی از خاطره انگیزترین لحظات در زندگی هستند و بسته به موقعیت می توانند حس وجد یا ناراحتی شدید برای ما داشته باشند. به هر حال یکی از چیزهایی که اغلب افراد به یاد می آورند اولین عشقشان است.

عشق همیشه خاص است اما عشق اول از همه فراتر بوده و به نوعی منحصر به فرد می باشد. این عشق احساساتی را با شما معرفی می کند که قبلا نداشته اید و می تواند همراه با حس هیجان و شگفتی باشد. شاید عشق اول شما ماندگار نبوده است اما همیشه و برای باقی عمرتان بخشی از شخصیت شما را می سازد.

وقتی ما در مورد اولین عشقمان فکر می کنیم ترکیبی از احساسات مختلفی را داریم که شاید توضیح دادن آن ها سخت باشد. اما چرا با وجودی که شاید این عشق اول برای 5، 10، 15 یا 50 سال پیش یا حتی سال های قبل بوده است اما بازهم این روزها زیاد به آن فکر می کنیم؟

در اینجا دلایلی را می گوییم که چرا عشق اول فراموش شدنی نیست.

عشق اول شما قوی است.

اولین باری که عاشق شدید واقعا حس کردید زمین زیر پاهای شما لرزید. ناگهان متوجه شدید به کس دیگری طوری اهمیت می دهید که قبلا هرگز فکر نمی کردید امکان آن وجود داشته باشد. حتی اگر از عشق خبر داشته اید بازهم اولین باری که این حس رومانتیک را تجربه کردید دنیایی هیجان برای شما همراه داشت که با کمی ترس همراه بود. این حس مانند هیچ چیز دیگری در گذشته نیست و باعث می شود شخصی که این احساس را برای شما ساخته یک خاطره ی دائمی در ذهنتان شود.

اولین شکست عشقی شما نیز قوی است.

تنها چیزی که برابر با شدت اولین عشق شماست اولین شکست است. اغلب این احساسات با خاطراتی از همان فرد همراه هستند. برای کسانی که باقی عمر خود را با اولین عشقشان نگذرانده اند پایان دادن آن رابطه مسلما خیلی سخت بوده است، مهم نیست چه کسی ان را تمام کرده و یا چقدر دوستانه به پایان رسیده باشد.

گذشتن از عشق اول کار ساده ای نیست، عبور از اولین احساساتی که برای شما خیالی و رویایی بوده اند. هرچقدر تلاش کنید تا این درد را از بین ببرید بازهم برای تمام زندگی همراه شما خواهد بود.

اولین عشق شما مقدس بوده است.

چرا هیچوقت عشق اولمان را فراموش نمی کنیم؟ | مرکز مشاوره همکده

برای بسیاری از افراد، اولین عشق معصومانه ایجاد شده است. این علاقه بدون هیچ دخالتی بوده و به مرور ایجاد گشته می باشد. این عشق چیزی نبوده که شما برای آن تلاش کنید بلکه خودش ناگهان اتفاق افتاده است. نداشتن انگیزه یا نیت چیزی است که باعث می شود عشق اول خاص به نظر برسد.

بعد از عشق اول، ما متوجه می شویم از یک رابطه چه نتایجی را می خواهیم. ما در روابط بعدی فشار بیشتری می گذاریم تا چیزی را پیدا کنیم که ما را به همان احساساتمان در عشق اول برساند. این خواسته باعث می شود رفتاری متفاوت از عملکرد خود در رابطه ی اول داشته باشیم.

عشق اولین با اولین های دیگری همراه است.

عشق اولین مسلما تنها اولینی نیست که شما با فردی که عاشق او شده بودید تجربه کردید. او شاید شما را تشویق به امتحان کردن چیزهای جدید و وارد شدن در چالش های تازه ای کرده و ممکن است مسئول بخشی از رشد فردی شما باشد. همچنین شما نیز شاهد تغییراتی که در او ایجاد کرده اید خواهید بود و می فهمید انسان ها چطور می توانند به شکلی مثبت از یکدیگر حمایت کنند.

در این موارد شاید عشق اول شما با اولین های فیزیکی مختلفی نیز همراه باشد، در کنار واکنش های شیمیایی و عاطفی که با آن همراه است. چه این اولین بوسه ی شما بوده یا اولین رابطه، این اولین های فیزیکی خاطراتی هستند که می خواهیم در تمام زندگی با خود داشته باشیم. حتی زمان هایی که همه ی کارهای ما با بی تجریگی بوده اند بازهم این ها خاطرات مورد علاقه ی ما هستند.

چرا هیچوقت عشق اولمان را فراموش نمی کنیم؟

عشق اول شما بخشی از اولین "ما" بوده است.

شاید قبلا نیز با دوستان خود دونفره بوده اید اما اولین عشق اولین باری است که حس می کنید بخشی از "ما" هستید. این یادآوری اولین باری است که بر اساس چیزی که به عنوان زوج برای شما مناسب بود تصمیم گرفتید، نه به عنوان یک فرد تنها. شاید شما افکار، عقاید یا احساسات فرد دیگر را در زمان تصمیم گیری به خودتان ارجحیت داده باشید و بسیاری از اولویت های خود را به خاطر فرد دیگری کنار گذاشته باشید.

شاید عشق اولتان با انتخاب شما به پایان نرسیده باشد.

چرا هیچوقت عشق اولمان را فراموش نمی کنیم؟ | مرکز مشاوره همکده

چیز عجیبی نیست که عشق های اول بر اثر پیش آمدهای زندگی از هم جدا شده باشند نه به انتخاب خودشان. برای مثال دو فردی که به اجبار وارد دو شهر مختلف می شوند ممکن است به جای امتحان کردن ادامه دادن عشق از راه دور به رابطه ی خود پایان دهند. مشابه همین قضیه می تواند برای فرصت های شغلی ایجاد شده و باعث شود فرد مورد علاقه را به اجبار رها کرده و به جای دیگری بروید.

عشق های اول اغلب عشق های جوان هستند. در طول روزهای جوانی ما همیشه در سطح بالایی از کنترل برای مکان زندگی خود نیستیم. قبل از رسیدن به سن بزرگسالی، ما به فعالیت های خانواده ی خود مرتبط می باشیم و این باعث می شود بر اساس تصمیم گیری های والدین خود قدم برداریم. فرصت های تحصیلی و گزینه های شغلی نیز فاکتورموثری هستند، شما نمی توانید برای در کنار هم بودن در سنین کم آینده ی فرد دیگری را قربانی کنید.

عشق اول نمودی از جوانی شماست.

چرا هیچوقت عشق اولمان را فراموش نمی کنیم؟ | مرکز مشاوره همکده

به مرور زمان فکر شما در مورد عشق اولتان نه فقط به خود آن برمی گردد بلکه به جایی فکر می کنید که در آن زمان از زندگی خود قرار داشتید. شاید خاطراتی را از روزهای جوانی به شما برگرداند، دورانی که وقتی با فکر یک فرد بزرگ به آن نگاه می کنید به نظرتان خیلی ساده تر دیده می شود. برگشت به عشق اول می تواند به نوعی برگشت به آن روزهای ساده تر باشد.

عشق اول شما چیزهای ممکن را نشانتان می دهد.

در کنار یادآوری روزهای جوانی، عشق اول به شما زمانی را یادآوری می کند که احتمالات در آینده برای شما بی انتها به نظر رسیده و زندگی شما سرشار از هیجان و چیزهای جدید بود. فکر کردن به عشق اول می تواند اگرهای زیادی را به ذهن شما بیاورد، چه میشد اگر در نقاط کلیدی زندگی خود انتخاب های متفاوتی را داشتید.

منبع: https://www.lifehack.org/449751/10-reasons-why-we-never-forget-our-first-love

 توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مرکز مشاوره همکده بعنوان بزرگترین مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی کشور ، خدمات مشاوره روانشناختی را بصورت شبانه روزی در زمینه های مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره فردی ، مشاوره خانواده ، اعتیاد ، مشاوره جنسی ، مشاوره کودکان ، فرزند پروری ، افسردگی ، مثبت اندیشی ، اضطراب و... ارائه می نماید و شما می توانید به روش های مختلف و با حداقل هزینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مزایای مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

برترین مشاوران و روانشناسان کشور در مرکز مشاوره همکده ، زندگی با نشاط و سلامت روان را برای شما فراهم می کنند.

مزایای مشاوره تلفنی روانشناسی:

1- طرح موضوعات و مشکلات با مشاور تخصصی بدون دغدغه و خجالت

2- دریافت مشاوره در هر ساعتی از شبانه روز

3- صرفه جویی در هزینه ها با حذف هزینه ایاب و ذهاب

4- صرفه جویی در زمان با حذف زمان تردد و ترافیک

5- سهولت دسترسی به خدمات مشاوره

شیوه های ارتباط با ما:

 ارسال پیامک 20 به 20005555

بعدی قبلی