روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی

روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی

دنیای روان شناسی نوین در مورد موضوعات جدیدی صحبت می کند. همه ما ممکن است برخی از این‌موضوعات را شنیده باشیم و برخی از آن ها نیز برای ما تازگی دارند. در نهایت برهی از روان شناسان سعی کرده اند در تمام زمینه های جسمی و روانی مثارد مختل را مورد بررسی قرار داده و مشکلات افراد را حل کنند. در مقاله های قبل در ارتباط با نظریات روان شناسی و اختلالات جدید در روان شناسی با شما صحبت کردیم. حتی گفتیم که فوبیا های جدیدی نیز در بین ما به وجود آمده و بسیاری از افراد را درگیر کرده است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره آنلاین در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم درباره روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی  صحبت کنیم.

روانشناسی آزار و اذیت اینترنتی

روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی | مرکز مشاوره همکده

آزار و اذیت اینترنتی به استفاده از فناوری دیجیتال برای آسیب رساندن به افراد دیگر اشاره دارد. این به طور معمول شامل استفاده از اینترنت است، اما ممکن است از طریق تلفن های همراه نیز انجام شود (به عنوان مثال، توهین های مبتنی بر متن). رسانه های اجتماعی یکی از کانال های اصلی است که از طریق آن ها آزار و اذیت سایبری انجام می شود، از جمله فیس بوک، اینستاگرام، تیک تاک، اسنپ چت و غیره. آزار و اذیت اینترنتی یک مشکل بهداشت عمومی قلمداد شده است، با شیوع آزار و اذیت اینترنتی که از سال 2007 تا 2019 دو برابر شده است.  59٪ از نوجوانان در کشور های مختلف گزارش می دهند که به طور آنلاین مورد آزار و اذیت و آزار قرار گرفته اند.

آزار و اذیت اینترنتی در ارتباط به چه موضوعی است؟

به طور کلی، آزار و اذیت اینترنتی موضوعی است که اخیراً با افزایش تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند، است. به همین دلیل، هنوز به خوبی درک نشده است. علاوه بر این، بیشتر تمرکز بر چگونگی آزار و اذیت اینترنتی در قربانی است، بدون این که تمرکز زیادی بر روی نحوه کنار آمدن با آزار و اذیت اینترنتی، چگونگی کاهش آزار و اذیت اینترنتی یا این که اگر خودتان دچار اذیت هستید، چه کاری باید انجام شود.

مزاحمت اینترنتی چیست؟

روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی | مرکز مشاوره همکده

آزار و اذیت اینترنتی استفاده مکرر و عمدی از فناوری دیجیتال برای هدف قرار دادن شخص دیگری با تهدید، آزار و اذیت و تحقیر عمومی است. آزار و اذیت اینترنتی از فناوری دیجیتال استفاده می کند، به این معنی که اکثر مردم از طریق دستگاه های تلفن همراه، تبلت ها یا رایانه های خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. محافظان سایبری می توانند از طریق رسانه های اجتماعی، درون برنامه ها، در انجمن ها، هنگام بازی و موارد دیگر ظاهر شوند. با این حال، سلب سایبر شخصی بیشتر از طریق ایمیل، ارسال پیام کوتاه یا پیام رسانی مستقیم کار خواهد کرد. گفته شده است که آزار و اذیت اینترنتی با توجه به پنج معیار: قصد، تکرار، عدم تعادل قدرت، ناشناس بودن و تبلیغات بوجود می آید.

قصد

محافظان امنیتی و سایبری به طور کلی قصد ایجاد آسیب را دارند که به زورگویی آنلاین بپردازند. با این حال، اگر قربانی اعمال خود را مضر ببیند  آزار و اذیت هنوز هم می تواند بدون قصد انجام شود.

تکرار

تکرار مشخصه بارز آزار و اذیت اینترنتی است. این به اقدامات مکرر از طرف زورگو اشاره دارد اما همچنین به این واقعیت که مطالبی که در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود می تواند بسیار طولانی تر از قلدری اولیه باشد. این امر به ویژه در مورد به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا عکس ها به عنوان نوعی آزار و اذیت اینترنتی بیشتر صدق می کند.

عدم تعادل قدرت

یکی دیگر از ویژگی های بارز مزاحمت اینترنتی این است که قربانیان با شخص آزار دهنده خود در وضعیت عدم تعادل قدرت قرار دارند. این امر به ویژه اگر شخص آزار دهنده در یک انجمن عمومی انجام شود، می تواند صادق باشد.

گمنامی

برخی از محافظان امنیتی و سایبری وقتی به زورگویی مشغول می شوند از ناشناس بودن برای پنهان شدن در پشت صفحه رایانه خود استفاده می کنند. در این حالت نیازی به عدم توازن قدرت در رابطه بین قلدر و قربانی نیست.

تبلیغات

سرانجام، ویژگی دیگر برخی از مزاحمت های اینترنتی این است که شامل استفاده از تبلیغات است. این امر به ویژه در مورد کسانی که تحقیر یا شرمساری عمومی را بعنوان نوع قلدری خود انتخاب می کنند، صادق است.

اشکال آزار و اذیت اینترنتی

انواع مختلف آزار و اذیت اینترنتی چیست؟ در زیر انواع مزاحمت های اینترنتی وجود دارد.

شعله ور کردن

شعله ور کردن به معنای استفاده از زبان التهابی در مورد کسی یا پخش پیام های توهین آمیز درباره او به امید ایجاد واکنش است. یک مثال می تواند استفاده دونالد ترامپ از عبارات "هیلاری کج" یا "جو بایدن خواب آلود" باشد.

تفرج

تفرج شامل به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا شرم آور در مورد شخصی در اینترنت است. این نوع آزار و اذیت اینترنتی معمولاً در مقیاس بزرگ تر اتفاق می افتد تا یک به یک و در گروه کوچک تر باشد.

Trolling

 منظور از Trolling ارسال مطالب یا نظرات با هدف جلب واکنش های شرم آور آنلاین افراد است. به عبارت دیگر، ترول چیزی ننگ آور یا توهین آمیز درباره شخص یا گروهی می گوید، تنها با هدف جنجال مردم. این نوع مزاحمت سایبری از ایجاد هرج و مرج و سپس نشستن و تماشای آن چه اتفاق می افتد لذت می برد.

تماس با نام

تماس با نام شامل استفاده از زبان توهین آمیز برای مراجعه به افراد دیگر است. گزارش ها نشان می دهد که 42٪ از نوجوانان گفته اند که از طریق تلفن همراه یا اینترنت  توهین آمیز خوانده شده اند

انتشار شایعات دروغین

آزار دهنده هایی که شایعات دروغین را منتشر می کنند، داستان هایی درباره افراد می سازند و سپس این حقایق دروغ را به صورت آنلاین منتشر می کنند. در همین گزارش، 32٪ از نوجوانان گفتند كه شخصی شایعات دروغین را درباره آن ها در اینترنت پخش كرده است

ارسال تصاویر یا پیام های صریح

آزار دهنده های سایبری ممکن است تصاویر و پیام های صریح و بدون رضایت قربانی را نیز ارسال کنند. تعقیب سایبری یا آزار اذیت افراد نیز ممکن است در این مورد وجود داشته باشد.

اذیت و تهدیدهای جسمی

 ​​برخی از آزار دهنده های سایبری به طور مکرر همان افراد را از طریق گفت و گوی سایبری، آزار و اذیت سایبری یا تهدیدهای جسمی هدف قرار می دهند. در همان گزارش، 16٪ از نوجوانان گزارش داده اند که در اینترنت قربانی تهدیدهای جسمی شده اند

چرا مردم مزاحمت سایبری ایجاد می کنند؟

روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی | مرکز مشاوره همکده

چرا افراد به آزار و اذیت اینترنتی روی می آورند؟ عوامل مختلفی می تواند منجر به وقایعی شود که به زورگیری در فضای مجازی منجر شود.

مسائل مربوط به سلامت

آزار دهنده های سایبری ممکن است با مشکلات روحی و روانی مرتبط باشند که به آزار و اذیت آن ها  مربوط می شود یا آن را بدتر می کنند. ۵ مثال شامل مشکلات پرخاشگری، بیش فعالی یا تکانشگری و همچنین مصرف بیش از حد مواد است. علاوه بر این  کسانی که دارای ویژگی های شخصیتی شبیه "تتراد تاریک" خودشیفتگی یا روان پریشی هستند ممکن است در معرض آزار و اذیت اینترنتی قرار بگیرند. از قدرت یا ارزش مسائل مربوط به سلامت همیشه به عنوان یک دلیل اصلی برای آزار و اذیت های اینترنتی یاد می شود.

قربانیان قلدری

 آزار دهنده های سایبری گاهی اوقات پس از این که خود مزاحمت های سایبری را تجربه کرده اند، مورد آزار و اذیت قرار می گیرند .به این ترتیب، ممکن است به دنبال این باشند که پس از احساس قربانی شدن و عدم توانایی مقابله به مثل با شخص خطاکار اصلی، احساس کنترل بیشتری داشته باشند یا از بین بروند.

نتیجه درگیری ها یا گسست ها

آزار و اذیت اینترنتی که بین دو نفر که قبلاً دوست و یا در یک رابطه بودند اتفاق می افتد ممکن است در اثر اختلافات در دوستی یا از بین رفتن رابطه ایجاد شود. به این ترتیب، این نوع آزار و اذیت اینترنتی را می توان ناشی از انتقام یا حسادت دانست.

بی حوصلگی یا تجربه شخصی جدید

گفته شده است که برخی از افراد به دلیل بی حوصلگی یا تمایل به آزمایش شخصیت جدیدی در اینترنت، مزاحمت های اینترنتی را انجام می دهند.  این نوع آزار و اذیت اینترنتی معمولاً ناشناس است.

تنهایی یا انزوا

سایبان های سایبری همچنین ممکن است افرادی باشند که با احساس انزوا یا تنهایی در جامعه دست و پنجه نرم می کنند . اگر احساس کنند دیگران آن ها را نادیده گرفته اند، ممکن است به عنوان راهی برای بهتر شدن یا عصبانیت از جامعه عصبانی شوند.

چرا مردم مزاحمان اینترنتی می شوند؟

روان شناسی آزار و اذیت اینترنتی | مرکز مشاوره همکده

در حالی که برخی از افراد هم در زندگی واقعی و هم در فضای آنلاین زورگو هستند، عده ای دیگر فقط در فضای دیجیتال قلدر می شوند. چرا اینطور است؟ چرا کسی دیگران را آنلاین اذیت و آزار می کند در حالی که هرگز در زندگی روزمره چنین کاری نمی کنند؟ یک توضیح اصلی ممکن است برای این رفتار وجود دارد.

غیر مقابله ای و ناشناس

اولین دلیل این که مردم ممکن است بصورت آنلاین قلدر شوند در صورتی که در زندگی روزمره خود زورگویی نمی کنند، به ماهیت اینترنت مربوط می شود. یک شخص می تواند دیگران را بصورت مورد اذیت قرا دهد  و کاملاً ناشناس بماند. واضح است که این امر با قلدری سنتی امکان پذیر نیست.

https://www.verywellmind.com/the-psychology-of-cyberbullying-5086615

 

 

بعدی قبلی

مطالب مرتبط