راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید

راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید

روابط نیاز به کار کردن دارند، خصوصاً اگر می‌خواهید آن را حفظ کرده و از یک ارتباط سالم، شاد و طولانی با همسر خود لذت ببرید. اگر نمی‌ دانید برای داشتن شانس بیشتر و اطمینان از اینکه برای زمان زیادی با همسر خود بمانید نیاز است چه کارهایی انجام دهید ما در ادامه نکاتی کلیدی را به شما می‌گوییم که می‌توانند با ساخت ارتباطی قوی بین شما به ماندگاری رابطه عاشقانه شما کمک کنند.

باز گذاشتن خطوط ارتباط

راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید | مرکز مشاوره همکده

توانایی برقراری ارتباط با همسرتان به شکلی صادقانه و راحت کمک می‌کند رابطه‌ی شما برای زمان بیشتری پایدار باشد.

اگر نمی‌ توانید یا نمی‌خواهید آزادانه با همسر خود صحبت کنید، افکار واقعی خود را بیان کنید یا در کنار او آزار می‌بینید روابط شما ماندگار نخواهند بود زیرا پایه‌ی قوی بین شما دو نفر وجود ندارد. وقتی شما و همسرتان بتوانید چیزی که در ذهنتان است را بدون ترس از رد شدن یا مسخره شدن با هم به اشتراک بگذارید روابط شما به احتمال بیشتری ماندگار خواهند بود.

احترام خود را نشان دهید.

راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید | مرکز مشاوره همکده

برای رشد رابطه‌ی شما در کنار یکدیگر باید کاملاً به هم احترام بگذارید. برای مثال اگر حس می‌کنید تحت تأثیر چیزی قرار گرفته‌اید، به شما بی‌احترامی شده است یا از شما سوءاستفاده می‌شود روابط شما با شکست مواجه شده و از بین می‌رود زیرا حس نمی‌کنید واقعاً برای شما ارزشی وجود دارد. از طرف دیگر اگر هر دو تلاشی هماهنگ داشته باشید تا به هم حس ارزش، دوست داشته شدن و قدردانی بدهید رابطه‌ی شما ماندگارتر خواهد بود. احترام باید در زمان حال وجود داشته باشد تا شانسی برای آینده داشته باشید.

راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید | مرکز مشاوره همکده

رابطه‌ ی خود را تنوع دهید.

آیا اغلب شب‌ های تعطیلات را با دیدن برنامه‌های تلویزیونی در کنار همسر خود می‌گذرانید؟ آیا اغلب در یک اتاق هستید اما بیشتر زمان تمرکزتان روی تلفن‌ها بوده و واقعاً با هم ارتباطی ندارید؟ با وجودی که ایرادی ندارد گاهی زمانی را با آرامش کنار هم باشید اما نباید وارد یک روال عادی شوید و باید هیجان را وارد رابطه‌ی خود کنید.

اگر اولویت شما در زندگی صمیمیت بیشتر باشد به احتمال بیشتری رابطه‌ی صمیمانه‌ای خواهید داشت. برای اینکه رابطه‌ی شما همیشه تازه و قوی بماند باید با همسرتان در فعالیت‌های جدید شرکت داشته باشید، فرصت‌هایی برای شعله ‌ور شدن علاقه‌ی خود پیدا کنید و گاهی شبی را بیرون از شهر با یکدیگر بگذرانید.

به تلاش خود ادامه دهید.

راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید | مرکز مشاوره همکده

وقتی برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کرده و شناختید هر دو کمی از مسیر عادی خود خارج می شوید تا روی یکدیگر اثر بگذارید و همدیگر را شگفت‌ زده کنید. با این وجود با رشد کردن روابط، با تغییرات و گذر زمان، شاید دیگر همان تلاش قبلی شروع رابطه‌ی خود را نداشته باشید. با وجودی که خوب است شما و همسرتان با هم راحت باشید و نزدیکی‌ داشته باشید که در ابتدای رابطه نداشته‌اید، اما باید باز هم برای یکدیگر همان زمان، انرژی و تلاش ابتدای رابطه را داشته باشید. اگر می‌خواهید رابطه‌ی شما ماندگار باشد باید بازهم از شب‌های قرار در کنار هم لذت ببرید و کمی از روال عادی زندگی خود خارج شوید تا همسرتان را شاد کنید.

برای خودتان زمان بگذارید.

گذاشتن زمان برای خود و قرار دادن احساسات و تفریحات در اولویت، در ماندگاری یک رابطه اثرگذار هستند.

لازم نیست تمام لحظه‌های بیداری خود را با همسرتان بگذرانید و از دنیای اطراف خود غافل شوید. شاید اگر رابطه‌ی شما مانع از انجام کارهایی شود که به شما شخصیت می‌دهند از آن متنفر شوید. شما و همسرتان لازم نیست همیشه همه‌ی کارها را با هم انجام دهید، بنابراین اگر می‌خواهید رابطه‌ی شما ماندگار باشد به چیزهایی که واقعاً برای شما مهم است بی‌توجه نمانید.

سرگرمی داشته باشید.

راز های ماندگاری یک رابطه عاشقانه را کشف کنید | مرکز مشاوره همکده

اینکه بتوانید با همسرتان از دنیای اطراف لذت ببرید پایه و اساس یک رابطه‌ی شاد و سالم است. برای ماندگاری یک رابطه، این شوخ طبعی و هیجان باید همیشه حضور داشته باشند. وقتی بتوانید در کنار یکدیگر شاد باشد می‌توانید ارتباط خود در مواقعی که زیاد شاد و سرحال نیستید را حفظ کنید. روابط بالا و پایین‌های خود را دارد و اگر شما و همسرتان بتوانید ساعات شادی در کنار هم داشته باشید، این نوع از روابط عاشقانه می‌توانند در هر شرایطی از آینده شما را به هم نزدیک نگه‌ دارند.

از یکدیگر حمایت کنید.

آیا شما و همسرتان هوای هم را دارید؟ برای لذت بردن از رابطه‌ای که با معنا و ماندگار باشد باید هر دو حس کنید از نظر عاطفی در رابطه حمایت می‌شوید. شما باید حامی بزرگ‌ ترین سرگرمی‌های همسر خود باشید. اگر واقعاً همسر خود را باور داشته و بخواهید او در تمامی جنبه‌های زندگی خود شاد و موفق باشد روابط شما به قدر کافی قوی و ایمن می‌‌مانند تا برای همیشه ماندگار باشند.

منبع: https://www.liveabout.com/how-to-make-a-relationship-last-4174889

توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مرکز مشاوره همکده بعنوان بزرگترین مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی کشور ، خدمات مشاوره روانشناختی را بصورت شبانه روزی در زمینه های مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره فردی ، مشاوره خانواده ، اعتیاد ، مشاوره جنسی ، مشاوره کودکان ، فرزند پروری ، افسردگی ، مثبت اندیشی ، اضطراب و... ارائه می نماید و شما می توانید به روش های مختلف و با حداقل هزینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مزایای مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

برترین مشاوران و روانشناسان کشور در مرکز مشاوره همکده ، زندگی با نشاط و سلامت روان را برای شما فراهم می کنند.

مزایای مشاوره تلفنی روانشناسی:

1- طرح موضوعات و مشکلات با مشاور تخصصی بدون دغدغه و خجالت

2- دریافت مشاوره در هر ساعتی از شبانه روز

3- صرفه جویی در هزینه ها با حذف هزینه ایاب و ذهاب

4- صرفه جویی در زمان با حذف زمان تردد و ترافیک

5- سهولت دسترسی به خدمات مشاوره

شیوه های ارتباط با ما:

ارسال پیامک 20 به 20005555

 

بعدی قبلی

مطالب مرتبط
لزوم شناخت ویژگیهای دوره نوجوانی